Estimat livrare în:

Informatii:
  • Deschiderea coletului la livrare

  • 30 zile drept de retur

PRP: 709,99 Lei

331,98 Lei

Vândut și livrat de: PC-IEFTIN

În stoc

In rate: de la 24,89 Lei / luna detalii

Cumpara in Rate
de la 24,89 Lei

Alte oferte

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Se încarcă

Se încarcă

Descriere

Carcasa Raijintek OPHION EVO, Black
 
Carcasa din seria OPHION este proiectata pentru a realiza o carcasa de dimensiuni mici cu cu posibilitatea de a include componente standarde, de gaming si de inalta performanta, cum ar fi Intel i9 / i7, AMD AM4 / TR4 CPU si o placa grafica deosebit de puternica, GTX1080Ti. Carcasa din seria OPHION  suporta placa de baza Mini-ITX, maxim trei ventilatoare: 2 ventilatoare optionale de 120 de mm in  partea de sus (Versiunea EVO: posibilitatea instalarii unui ventilator de 240 mm in partea de sus) si un ventilator optional de 120 mm in partea de jos. Seria OPHION include un panou frontal elegant, compatibilitate cu 1 x HDD de 3.5" sau 3 x HDD/SSD de 2.5" (Versiunea EVO: 1 x HDD de 3.5" sau 4 x HDD/SSD de 2.5"),  VGA de dimensiune completa compatibilitate PSU ATX / EPS.
 
Caracteristici: 
- Interior complet negru;
- Compatibil cu surse ATX;
- Compatibil cu VGA de 330mm;
- Cablu Riser (250 mm) - RJK PCIe 16x Gen3;
- Compatibil cu coolere CPU de pana la 90mm;
- Sticla securizata de 3 mm;
- Filtre de praf magnetice.

Specificatii

Caracteristici generale

Deschidere laterala Da
Tip carcasa Mini Tower
Numar locase sloturi extensii 2
Altele 1 x USB 3.0 Panou lateral din sticla securizata 1 x USB Type C
Dimensiuni (W x H x D mm) 174 x 375 x 290
Format Mini ITX
Culoare Negru
Greutate 3.56 Kg

Brand: Raijintek

eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.

Se încarcă

Se încarcă

Review-uri


5

2 review-uri

2

Reviews cumparatori eMAG

100%

clienti eMAG recomanda produsul


ATA

12 Mai 2020

Recomand

 Review cumparator eMAG

O carcasa premium la un pret decent.

Am cautat o carcasa de tip sandwich care sa nu coste imens de mult ca Dan A4 sau Loque Ghost S1.
Raijintek Ophion Evo a bifat toate casutele.
Calitatea materialelor (sticla, otelul, aluminiul) sunt de calitate. Am prins o revizie cam la "mijloc", adica are modificata la carcasa in partea de tubing pentru montarea radiatorului de 240mm.
Am avut ghinionul sa nu prind ultima revizie care are o portiune taiata din fabrica pentru a putea instala si acomoda placi video mai groase ca Sapphire Vega 56 Nitro+.
Am avut surpriza neplacuta sa constat ca nu o pot instala din cauza plasticului de la placa video si a unei buze de la carcasa.
Desi pe site-ul Raijintek scrie ca poate acomoda placi video groase de maxim 58mm, a mea avand 54mm, tot nu a intrat.
In rest, am putut instala o sursa ATX Seasonic Core GC-650 fara probleme.
Daca mergi pe racire cu aer, ai loc destul pentru a face un cable management bun.
Daca mergi pe racire AIO, sfatuiesc SFX sau ATX modulara.

Daca iei in considerare modelul Ophion, este recomandat sursa SFX caci nu va fi loc de cable management.

In rest sunt multumit de carcasa, mai ales ca am luat-o resigilata dar intacta, cu toate suruburile sigitlate, folia pe sticle, riser cable sigilat.

Adauga comentariu

Cristian

10 Aug 2019

Multumit

 Review cumparator eMAG

Aspect premium la un pret relativ accesibil pentru o carcasa SFF (ma bucur ca am gasit acest model deoarece initial am aruncat o privire asupra unor carcase ce aveau un pret mai ridicat: Louqe Ghost S1 si Dan A4)
Layout-ul componentelor este de tip sandwich.
Din fericire are inclusiv riser cable inclus iar lungimea maxima a placii video ce poate fi montata este de: 330mm, 2.5 Slot (nu am incercat 2.7 Slot).
Accepta sursa ATX/SFX (recomand modulara).
Spre deosebire de carcasa OPHION, modelul EVO adauga suport si pentru racire AIO cu radiator 240mm.
Pe panoul frontal exista: 1x USB Type-C si 1x USB 3 (pentru mine sunt de ajuns insa e posibil ca alte persoane sa simta nevoia de mai multe astfel de porturi sau Jack Audio in acea locatie).
De asemenea, are un singur buton (On/Off) pe panoul frontal. Din pacate, acesta nu are iluminare - o iluminare discreta ar fi fost un detaliu de apreciat.
Vine cu panouri de sticla (tempered glass) pe ambele parti. Separat se pot achizitiona panouri laterale, din aluminiu, perforate (acestea contribuie la un airflow mai eficient - mai ales in zona placii video).
Deoarece vorbim de o carcasa SFF iar panoul lateral al acesteia (de pe partea cu placa videol) sta relativ aproape si nu este perforat, cel mai mici temperaturi pentru placa video sunt obtinute de cele cu racire tip: Blower GPU.
Are 2 filtre de praf, atasabile magnetic.

Adauga comentariu

Se încarcă

Se încarcă

Intrebarile si raspunsurile clientilor


Ai nelamuriri?

Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.