UPS CyberPower VP1000ELCD 1000VA
Estimat livrare în:
Alte oferte
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
Tip UPS | Cu management |
Topologie UPS | Line-interactive |
Numar prize | 4 |
Nivel zgomot | 40 dB |
Functii | Afisaj digital Alarma sonora |
Lungime cablu | 1.5 m |
Caldura disipata | 23 BTU/h |
Continut pachet | 1 x UPS |
Culoare | Negru |
Adancime | 260 mm |
Inaltime | 227 mm |
Latime | 100 mm |
Greutate | 6.23 Kg |
Output
Capacitate putere reala | 550 W |
Capacitate putere aparenta | 1000 VA |
Voltaj nominal output | 230 V |
Frecventa output | 50 - 60 Hz |
Conectori output | 4 x Schuko |
Input
Voltaj nominal input | 230 V |
Frecventa input | 50 - 60 Hz |
Conectori input | 1 x IEC C14 1 x Schuko |
Caracteristici tehnice
Interfata | Ethernet |
Atentionari sonore | Baterie descarcata Supraincarcare Eroare UPS |
Software | PowerPanel® Personal Edition |
Protectii | Supratensiune |
Ratie protectie supratensiune | 450 J |
Baterii incluse | Da |
Timp mediu de functionare | 9 minute |
Timp mediu de incarcare | 8 h |
Brand: CyberPower
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Review-uri (17 review-uri)
Mult peste mizeriile de la nJoy, dar si pretul este piperat
- silentios! Fara ventilatoare care sa porneasca la fiecare 5-10 minute
- bateria are durata de viata mai lunga fata de porcariile de la nJoy unde stai sa le schimbi destul de des
- compact
Contra:
- pretul este cam mare dpmdv
Adauga comentariu
Recomand
Adauga comentariu
Lasati toate penele de curent sa vina la mine:)
Adauga comentariu
Dezamagitor
Adauga comentariu
Salut, are setare în softul conectat la usb să reglezi la perioada aia scurtă de pană cum reacționează. Trebuie mărit sau micșorat intervalul ăla, nu mai știu exact..
Recomand
Partea negativă este ca miroase puternic a plastic (mai ales in primele zile de funcționare). Eu îl am intr-o camera in care intru rar, așa ca am putut sa țin geamul deschis la maxim 1 săptămâna. Acum s-a mai dus din miros, dar nu complet.
De soft nu știu ce sa spun, pt ca eu am instalat daemon-ul pt. Linux. Partea ciudata este ca după activarea funcției de Cloud, după ce generează raportul săptămânal trimite comanda de shutdown către pc (setările default, nimic schimbat).
La fel si in cazul unei pene de curent mai mică. Dacă durează mai puțin de 1 minut, el da shutdown. Nu știu care este motivul, dar am preferat sa îl deconectez de la server si sa îl las “la liber”. Sper sa nu am pene de curent care sa țină mai mult de 1h 😂
Per total sunt mulțumit. Își face treaba.
Adauga comentariu
Bun, dupa cateva luni
Peste vara a avut ocazia sa isi faca treaba si si-a indeplinit sarcinile cu succes.
Nu stiu daca nu ar trebui sa mearga sau nu a mers la mine dar, daca pui conexiunea USB catre doua device-uri nu a dat semnal de shutdown la ambele (PC+NAS).
Ar fi fost util sa poata fi inregistrat si sa fie vazut si cu contul aferent prin cloud-ul lor, ca sa poti vedea de la distanta event-urile si eventual sa inchizi ce nu e musai sa fie pornit cand e pana de curent.
Foarte placuta optiunea de a dezactiva tiuitul cand intra in functiune.
Sa vedem cum se comporta in timp si cat tin bateriile, cum se schimba, etc.
Adauga comentariu
Foarte multumit
Per total foarte multumit. Doar pot sa-l recomand.
Adauga comentariu
Ilie Alin 03 Ian 2025 Editează
Ce marca de baterie are al tau? Pe al meu scrie Leoch, o fi fost inlocuita?